Jakie pytania zadawać rekrutowi podczas rozmowy kwalifikacyjnej?
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zawsze nadchodzi taki moment, w którym to my możemy zadać pytania naszemu przyszłemu pracodawcy. Ten moment możemy także wykorzystać by nasz przyszły pracodawca zapamiętał nas w pozytywnym świetle.
O co pytać
Po rozmowie kwalifikacyjnej chcemy uzyskać informacje dotyczące:
- etapów rekrutacji;
- wysokości wynagrodzenia;
- wyjazdów służbowych;
- informacji zwrotnej odnośnie decyzji rekrutacji.
Jeśli przyszły pracodawca nie udzielił nam informacji na ten temat, warto o to dopytać. Jednak pytania z tej serii są bardzo standardowe. By uzyskać interesujące nas informacje możemy zapytać o nie w taki sposób, by zostać zapamiętanym. By tego dokonać wystarczy użyć pytań z serii „cathy”.
Pytania „cathy” kluczem do sukcesu
By zostać zapamiętany po rozmowie kwalifikacyjnej możemy zadać następujące pytania:
- Czy będę miał możliwości podjęcia dalszego rozwoju poprzez szkolenia i kursy? - zadając to pytanie damy do zrozumienia naszemu pracodawcy, że jesteśmy ambitni i chcemy się rozwijać. W parze z naszym rozwojem idzie rozwój firmy. To pytanie z pewnością sprawi, że zapunktujemy u przyszłego pracodawcy.
- Jakie są cele firmy na najbliższe lata? - pytając o przyszłość firmy, dajemy do zrozumienia, że nie szukamy pracy tymczasowej. Chcemy uczestniczyć w jej życiu przez najbliższe lata. Interesujemy się jej działalnością i chcemy przyczynić się do jej rozwoju.
- Jak moje stanowisko ma pomóc w rozwoju przedsiębiorstwa? - to pytanie ma na celu uzyskanie informacji o wizji naszego stanowiska. W łatwy sposób dowiemy się także o oczekiwaniach pracodawcy wobec nas. Odpowiedz sprecyzuje także kierunek działania w naszej firmie.
- Jakie cechy wyróżniają państwa firmę spośród innych z tej branży? - z pewnością przyszły pracodawca lub rekruter zapamięta nas po zadaniu takiego pytania. Jeśli przedsiębiorstwo jest liderem w danej branży, osoba odpowiadająca na to pytanie podkreśli wszystkie jej zalety. To bardzo dobre zagranie psychologiczne. Po takim pytaniu zostaniemy na pewno zapamiętani.
Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej powinny być zadawane bardzo rozważnie. Najlepiej przed taką rozmową przygotować sobie zagadnienia, o które chcemy zapytać. Ułatwi nam to rozmowę i sprawi, że będziemy mniej się denerwować.
-
-
DLA KANDYDATA
- Co można zrobić po rozmowie rekrutacyjnej?
- Co powinno zawierać tradycyjne CV?
- CV - kompetencyjne czy chronologiczne?
- CV - kreatywne czy tradycyjne?
- Jaka jest optymalna długość CV?
- Jakie pytania zadawać rekrutowi podczas rozmowy kwalifikacyjnej?
- Jak prawidłowo napisać maila z odpowiedzią na ofertę pracy?
- Jak rozmawiać o zarobkach?
- Jak zaskoczyć pracodawcę?
- O liście motywacyjnym słów kilka
- Rozmowa kwalifikacyjna - 1 wrażenie
- Trudne pytania rekrutacyjne – jak sobie z nimi radzić?
- DLA PRACODAWCY
-
DLA KANDYDATA
Korzyści z internetowej rekrutacji pracowników:
- dostęp do systemu niezależnie od miejsca w którym się znajdujesz,
- łatwe i szybkie dodawanie ofert,
- dopasowanie kandydatów do wymagań na dane stanowisko,
- zarządzanie aplikacjami w jednym miejscu,
- tworzenie rozbudowanego i wiarygodnego dla pracodawcy profilu kandydata.
Jak działa system rekrutacji E-kandydat
E-Kandydat to innowacyjny system rekrutacji online dla pracodawców i pracowników. Umożliwia proste i kompleksowe zarządzanie całym procesem rekrutacji.
Innowacyjność narzędzia polega na możliwości dopasowania kandydatów do ofert, biorąc pod uwagę ich realne, a nie tylko deklarowane, umiejętności językowe oraz analizując wyniki testów preferencji zawodowych i osobowościowych.